Vishay/Dale IHLP2020CZERR22M01
IHLP2020CZERR22M01 picture photo
Mfg. Part Number
IHLP2020CZERR22M01
Brief Description
FIXED IND 220NH 15.5A 4.52 MOHM
Datasheet Download
IHLP2020CZERR22M01.pdf
Availability of IHLP2020CZERR22M01
QUANTITY
IHLP2020CZERR22M01 Order Process
Ship out your order
Specifications of IHLP2020CZERR22M01
Internal Part NumberEIS-IHLP2020CZERR22M01
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesIHLP-2020CZ-01
Material - Core-
Inductance220nH
Tolerance±20%
Current Rating15.5A
Current - Saturation21A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)4.52 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.216" L x 0.204" W (5.49mm x 5.18mm)
Height - Seated (Max)0.118" (3.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IHLP2020CZERR22M01
Related LinksIHLP2020C, IHLP2020CZERR22M01 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
IHLP2020CZERR22M01 Details Description
Related parts for IHLP2020CZERR22M01
RES ARRAY 5 RES 2.2K OHM 10SRT datasheet.pdf
XCELITE TOOL CASE WITH WHEELS datasheet.pdf
MINI MLC 7POS CAP HSG datasheet.pdf
CON TERM BLK SPRG CLMP 8POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 150W datasheet.pdf
RES 1.8M OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 1POS INLINE W/SKT datasheet.pdf
RES 1.33K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.8V 1W DO214AC datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 28V 200W datasheet.pdf