Vishay/Dale IHLP2525CZER3R3M07
IHLP2525CZER3R3M07 picture photo
Mfg. Part Number
IHLP2525CZER3R3M07
Brief Description
FIXED IND 3.3UH 6A 28.21 MOHM
Datasheet Download
IHLP2525CZER3R3M07.pdf
Availability of IHLP2525CZER3R3M07
QUANTITY
IHLP2525CZER3R3M07 Order Process
Ship out your order
Specifications of IHLP2525CZER3R3M07
Internal Part NumberEIS-IHLP2525CZER3R3M07
FamilyFixed Inductors
SeriesIHLP-2525CZ-07
Material - Core-
Inductance3.3µH
Tolerance±20%
Current Rating6A
Current - Saturation13.5A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)28.21 mOhm
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.270" L x 0.255" W (6.86mm x 6.47mm)
Height - Seated (Max)0.118" (3.00mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IHLP2525CZER3R3M07
Related LinksIHLP2525C, IHLP2525CZER3R3M07 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
IHLP2525CZER3R3M07 Details Description
Related parts for IHLP2525CZER3R3M07
MOSFET P-CH 40V 6.6A DPAK datasheet.pdf
CONDITIONER SIGNAL DINRAIL MNT datasheet.pdf
RES SMD 910K OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
RES SMD 121 OHM 0.02% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES 60.4 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 100W datasheet.pdf
RES 21.3K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
IC OPAMP GP 36-HSOPR datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
Field Programmable Gate Array, 144 CLBs, 4200 Gates, 50MHz, CMOS, CPGA84 IC datasheet.pdf