Vishay/Dale IHLP3232CZER2R2M01
IHLP3232CZER2R2M01 picture photo
Mfg. Part Number
IHLP3232CZER2R2M01
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 2.2UH 9A 20.3 MOHM SMD
Datasheet Download
IHLP3232CZER2R2M01.pdf
Availability of IHLP3232CZER2R2M01
QUANTITY
IHLP3232CZER2R2M01 Order Process
Ship out your order
Specifications of IHLP3232CZER2R2M01
Internal Part NumberEIS-IHLP3232CZER2R2M01
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIHLP Inductor Series
Video FileIHLP® Power Inductor Saturation Current Performance Test
Featured ProductIHLP® Surface-Mount Power Inductors
PCN Design/SpecificationIHLP-3232CZ-01,A1,L1 0.22uH Data Sheet 21/May/2014
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesIHLP-3232CZ-01
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMolded
Material - Core-
Inductance2.2µH
Tolerance±20%
Current Rating9A
Current - Saturation21A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)20.3 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant30MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.340" L x 0.322" W (8.64mm x 8.18mm)
Height - Seated (Max)0.118" (3.00mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IHLP3232CZER2R2M01
Related LinksIHLP3232C, IHLP3232CZER2R2M01 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
IHLP3232CZER2R2M01 Details Description
Related parts for IHLP3232CZER2R2M01
FUSE BRD MNT 100MA 250VAC RADIAL datasheet.pdf
RES 549K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 22POS VERT 5MM datasheet.pdf
MANUAL RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
FIXED IND 250UH 2.07A 160 MOHM datasheet.pdf
FFC 1 TYPE D 33 CKTS LGT 305 datasheet.pdf
DR BTS 22 ASY CP 10AT datasheet.pdf
TERM SPLICE STANDARD datasheet.pdf
CAP POLY 1000UF 20% 4V T/H datasheet.pdf