Susumu RG2012P-2671-D-T5
RG2012P-2671-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012P-2671-D-T5
Brief Description
RES SMD 2.67K OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012P-2671-D-T5.pdf
Availability of RG2012P-2671-D-T5
QUANTITY
RG2012P-2671-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012P-2671-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012P-2671-D-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.67k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012P-2671-D-T5
Related LinksRG2012P-, RG2012P-2671-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012P-2671-D-T5 Details Description
Related parts for RG2012P-2671-D-T5
DIODE GEN PURP 1KV 1A SMB datasheet.pdf
IC TXRX RS-232 5V SD/EN 24SOIC datasheet.pdf
CARD EDGE 40POS DL .100X.200 BLK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 200PF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 22POS 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 150W datasheet.pdf
RES 2K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 0.5 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf