Vishay/Dale IHLP3232DZERR47M11
IHLP3232DZERR47M11 picture photo
Mfg. Part Number
IHLP3232DZERR47M11
Brief Description
FIXED IND 470NH 25A 2.38 MOHM
Datasheet Download
IHLP3232DZERR47M11.pdf
Availability of IHLP3232DZERR47M11
QUANTITY
IHLP3232DZERR47M11 Order Process
Ship out your order
Specifications of IHLP3232DZERR47M11
Internal Part NumberEIS-IHLP3232DZERR47M11
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesIHLP-3232DZ-11
Material - Core-
Inductance470nH
Tolerance±20%
Current Rating25A
Current - Saturation14A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)2.38 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant80MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.340" L x 0.322" W (8.64mm x 8.18mm)
Height - Seated (Max)0.158" (4.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IHLP3232DZERR47M11
Related LinksIHLP3232D, IHLP3232DZERR47M11 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
IHLP3232DZERR47M11 Details Description
Related parts for IHLP3232DZERR47M11
IC TXRX RS485/RS422 10MPBS 8-DIP datasheet.pdf
CONN PLUG 37POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
IC FPGA 111 I/O 144FBGA datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
FIXED IND 470NH 2A 70 MOHM TH datasheet.pdf
FIXED IND 430NH 1.225A 120 MOHM datasheet.pdf
TANT CAP 4.7UF 25.0V 20% datasheet.pdf
IC OSC VCXO 155.52MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100" datasheet.pdf