Vishay/Dale IHLP6767DZER2R2M11
IHLP6767DZER2R2M11 picture photo
Mfg. Part Number
IHLP6767DZER2R2M11
Brief Description
FIXED IND 2.2UH 26A 5.03 MOHM
Datasheet Download
IHLP6767DZER2R2M11.pdf
Availability of IHLP6767DZER2R2M11
QUANTITY
IHLP6767DZER2R2M11 Order Process
Ship out your order
Specifications of IHLP6767DZER2R2M11
Internal Part NumberEIS-IHLP6767DZER2R2M11
Standard Package250
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesIHLP-6767DZ-11
Material - Core-
Inductance2.2µH
Tolerance±20%
Current Rating26A
Current - Saturation19A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)5.03 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.675" L x 0.675" W (17.15mm x 17.15mm)
Height - Seated (Max)0.158" (4.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IHLP6767DZER2R2M11
Related LinksIHLP6767D, IHLP6767DZER2R2M11 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
IHLP6767DZER2R2M11 Details Description
Related parts for IHLP6767DZER2R2M11
CAP FILM 0.18UF 5% 50VDC 2416 datasheet.pdf
CAP ALUM 2700UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 24V datasheet.pdf
IC CLK BUF 4:20/2:10 64TQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
ADAPTER CBL 28-DIP TO 28-SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 61POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES 412K OHM 3/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
DIP CABLE 8POS datasheet.pdf
CONN MOD JACK R/A UNSHIELDED datasheet.pdf
CRYSTAL 20.00 MHZ 18.0PF SMD datasheet.pdf