CTS Electronic Components 416F38413IDT
416F38413IDT picture photo
Mfg. Part Number
416F38413IDT
Brief Description
CRYSTAL 38.400 MHZ 18PF SMT
Datasheet Download
416F38413IDT.pdf
Availability of 416F38413IDT
QUANTITY
416F38413IDT Order Process
Ship out your order
Specifications of 416F38413IDT
Internal Part NumberEIS-416F38413IDT
TypeMHz Crystal
Frequency38.4MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)200 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height0.018" (0.45mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)416F38413IDT
Related Links416F38, 416F38413IDT Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
416F38413IDT Details Description
Related parts for 416F38413IDT
IC REG LDO 3.3V 7.5A TO220 datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 300VWM 510.3VC SMA datasheet.pdf
IC DAC 14BIT 16CH SERIAL 56LFCSP datasheet.pdf
IC DVR HALF BRIDGE 600V 24-SSOP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 19POS JAM NUT PINS datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV PUSH PULL 5SO datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 4"L X 4"W datasheet.pdf
BUZZER PIEZO 42.9MM PANEL MOUNT datasheet.pdf
CIRCUIT BRKR MAG-HYDR LEVER 4A datasheet.pdf
CAP CER 4.7PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf