Vishay/Dale IHLP6767GZER220M5A
IHLP6767GZER220M5A picture photo
Mfg. Part Number
IHLP6767GZER220M5A
Brief Description
FIXED IND 22UH 11.7A 22.27 MOHM
Datasheet Download
IHLP6767GZER220M5A.pdf
Availability of IHLP6767GZER220M5A
QUANTITY
IHLP6767GZER220M5A Order Process
Ship out your order
Specifications of IHLP6767GZER220M5A
Internal Part NumberEIS-IHLP6767GZER220M5A
PCN Design/SpecificationIHLP-6767GZ-5A and IHLP-6767GZ-51 design change 07/Oct/2014
PCN Assembly/OriginIHLP 5050,6767 19/Sep/2014
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package200
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, IHLP-6767GZ-5A
Material - Core-
Inductance22µH
Tolerance±20%
Current Rating11.7A
Current - Saturation11A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)22.27 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant5.79MHz
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.675" L x 0.675" W (17.15mm x 17.15mm)
Height - Seated (Max)0.276" (7.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IHLP6767GZER220M5A
Related LinksIHLP6767G, IHLP6767GZER220M5A Datasheet, Vishay/Dale Distributor
IHLP6767GZER220M5A Details Description
Related parts for IHLP6767GZER220M5A
IC FPGA 129 I/O 160PQFP datasheet.pdf
IC RFID HITAG READER 14-SOIC datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V datasheet.pdf
MODULE PWR ENT DL FUSE FILTR 10A datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 16V 20% RADIAL datasheet.pdf
RES METAL OX 2W 3.9 OHM 5% AXL datasheet.pdf
RES 100 OHM 0.4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.7 OHM 1% 20W datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA 169POS GOLD datasheet.pdf