Vishay/Dale IHLP6767GZER680M11
IHLP6767GZER680M11 picture photo
Mfg. Part Number
IHLP6767GZER680M11
Brief Description
FIXED IND 68UH 6.1A 75.7 MOHM
Datasheet Download
IHLP6767GZER680M11.pdf
Availability of IHLP6767GZER680M11
QUANTITY
IHLP6767GZER680M11 Order Process
Ship out your order
Specifications of IHLP6767GZER680M11
Internal Part NumberEIS-IHLP6767GZER680M11
PCN Design/SpecificationIHLP-6767GZ-1y 21/Oct/2014
Standard Package200
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesIHLP-6767GZ-11
Material - Core-
Inductance68µH
Tolerance±20%
Current Rating6.1A
Current - Saturation4.5A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)75.7 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant3MHz
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.675" L x 0.675" W (17.15mm x 17.15mm)
Height - Seated (Max)0.276" (7.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IHLP6767GZER680M11
Related LinksIHLP6767G, IHLP6767GZER680M11 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
IHLP6767GZER680M11 Details Description
Related parts for IHLP6767GZER680M11
CONN PLUG 50POS DUAL 0.4MM SMD datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 125MA TO92-3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 220PS .050 DIP SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
TOOL DIE SET M22520/10-02 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 6A 125V datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 32UFQFPN datasheet.pdf
CAP FILM 1600VDC 0.0082UF RADIAL datasheet.pdf
M801 3C 3#20HD PIN RECP OM datasheet.pdf
TV 46C MIXED PIN J/N RECP datasheet.pdf
CAP POLY 220UF 0.2 6.3V SMD datasheet.pdf