Vishay/Dale IHSM5832PJ221L
IHSM5832PJ221L picture photo
Mfg. Part Number
IHSM5832PJ221L
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 220UH 690MA 1.1 OHM
Datasheet Download
IHSM5832PJ221L.pdf
Availability of IHSM5832PJ221L
QUANTITY
IHSM5832PJ221L Order Process
Ship out your order
Specifications of IHSM5832PJ221L
Internal Part NumberEIS-IHSM5832PJ221L
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesIHSM-5832
PackagingBulk
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance220µH
Tolerance±15%
Current Rating690mA
Current - Saturation480mA
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1.1 Ohm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.640" L x 0.320" W (16.26mm x 8.13mm)
Height - Seated (Max)0.285" (7.24mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IHSM5832PJ221L
Related LinksIHSM583, IHSM5832PJ221L Datasheet, Vishay/Dale Distributor
IHSM5832PJ221L Details Description
Related parts for IHSM5832PJ221L
CAP ALUM 22UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 84.5 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 2.2UF 20% 760VDC RADIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
DIODE ZENER 170V 5W SMBJ datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN PLUG 14POS INLINE PIN datasheet.pdf
IC TOUCH SENSOR 24KEY 32QFN datasheet.pdf
CAP CER 0.50PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf
IC REG BST SEPIC ADJ 1A 8DFN datasheet.pdf