Vishay/Dale IHSM5832PJ2R2L
IHSM5832PJ2R2L picture photo
Mfg. Part Number
IHSM5832PJ2R2L
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 2.2UH 8.5A 15 MOHM SMD
Datasheet Download
IHSM5832PJ2R2L.pdf
Availability of IHSM5832PJ2R2L
QUANTITY
IHSM5832PJ2R2L Order Process
Ship out your order
Specifications of IHSM5832PJ2R2L
Internal Part NumberEIS-IHSM5832PJ2R2L
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesIHSM-5832
PackagingBulk
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance2.2µH
Tolerance±15%
Current Rating8.5A
Current - Saturation4A
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)15 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.640" L x 0.320" W (16.26mm x 8.13mm)
Height - Seated (Max)0.285" (7.24mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IHSM5832PJ2R2L
Related LinksIHSM583, IHSM5832PJ2R2L Datasheet, Vishay/Dale Distributor
IHSM5832PJ2R2L Details Description
Related parts for IHSM5832PJ2R2L
CAP FILM 1UF 10% 600VDC AXIAL datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 64POS GOLD datasheet.pdf
IC TXRX 5V RS232 LP CAPS 28-SSOP datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 15A 240VAC 28VDC datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 3.3VIN 05VOUT datasheet.pdf
IC CPLD 3432MC 10.21NS 256FTBGA datasheet.pdf
IC COLOR SENSOR DGTL 6CHIPSCALE datasheet.pdf
CONN HDR BKWY VERT GOLD 14POS datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5.3KV TRANS 4SMD datasheet.pdf
CABLE 3POS datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
CRYSTAL 24.000 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf