Vishay/Dale IHSM5832RF272L
IHSM5832RF272L picture photo
Mfg. Part Number
IHSM5832RF272L
Brief Description
FIXED IND 2.7MH 200MA 11.29 OHM
Datasheet Download
IHSM5832RF272L.pdf
Availability of IHSM5832RF272L
QUANTITY
IHSM5832RF272L Order Process
Ship out your order
Specifications of IHSM5832RF272L
Internal Part NumberEIS-IHSM5832RF272L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesIHSM-5832
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance2.7mH
Tolerance±15%
Current Rating200mA
Current - Saturation130mA
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)11.29 Ohm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.640" L x 0.320" W (16.26mm x 8.13mm)
Height - Seated (Max)0.285" (7.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IHSM5832RF272L
Related LinksIHSM583, IHSM5832RF272L Datasheet, Vishay/Dale Distributor
IHSM5832RF272L Details Description
Related parts for IHSM5832RF272L
IC REG LDO 8V 0.15A TO92-3 datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.8V 200MW SOD523F datasheet.pdf