Susumu RG1608V-3090-C-T5
RG1608V-3090-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608V-3090-C-T5
Brief Description
RES SMD 309 OHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608V-3090-C-T5.pdf
Availability of RG1608V-3090-C-T5
QUANTITY
RG1608V-3090-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608V-3090-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608V-3090-C-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)309
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608V-3090-C-T5
Related LinksRG1608V-, RG1608V-3090-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608V-3090-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608V-3090-C-T5
IC REG LDO -8V 1A TO220AB datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR 1.4W STER 8TDFN datasheet.pdf
EXTRACTION TOOL CK SERIES datasheet.pdf
RES 5.11K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE SOCKET 3POLE datasheet.pdf
ENCODER OPTICAL 16POS 3" CBL datasheet.pdf
CAP FILM 1500PF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X20MM XCUT datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRAIGHT PINS datasheet.pdf