Vishay/Dale IHSM7832ER100K
IHSM7832ER100K picture photo
Mfg. Part Number
IHSM7832ER100K
Brief Description
FIXED IND 10UH 5A 36 MOHM SMD
Datasheet Download
IHSM7832ER100K.pdf
Availability of IHSM7832ER100K
QUANTITY
IHSM7832ER100K Order Process
Ship out your order
Specifications of IHSM7832ER100K
Internal Part NumberEIS-IHSM7832ER100K
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesIHSM-7832
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance10µH
Tolerance±15%
Current Rating5A
Current - Saturation1.7A
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)36 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.840" L x 0.320" W (21.34mm x 8.13mm)
Height - Seated (Max)0.285" (7.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IHSM7832ER100K
Related LinksIHSM783, IHSM7832ER100K Datasheet, Vishay/Dale Distributor
IHSM7832ER100K Details Description
Related parts for IHSM7832ER100K
TRIMMER 1M OHM 0.125W SMD datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 100MHZ TSOT23-5 datasheet.pdf
Connector Receptacle 64 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 50V AXIAL datasheet.pdf
CONN BATTERY 4 POS RIGHT ANGLE datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 10V SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V CML LOW 25PPM datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 3.75KV TRANSISTOR datasheet.pdf
CAP CER 3PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf