Vishay/Dale IHSM7832PJ183L
IHSM7832PJ183L picture photo
Mfg. Part Number
IHSM7832PJ183L
Brief Description
FIXED IND 18MH 110MA 44.1 OHM
Datasheet Download
IHSM7832PJ183L.pdf
Availability of IHSM7832PJ183L
QUANTITY
IHSM7832PJ183L Order Process
Ship out your order
Specifications of IHSM7832PJ183L
Internal Part NumberEIS-IHSM7832PJ183L
Material - CoreFerrite
Inductance18mH
Tolerance±15%
Current Rating110mA
Current - Saturation50mA
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)44.1 Ohm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.840" L x 0.320" W (21.34mm x 8.13mm)
Height - Seated (Max)0.285" (7.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IHSM7832PJ183L
Related LinksIHSM783, IHSM7832PJ183L Datasheet, Vishay/Dale Distributor
IHSM7832PJ183L Details Description
Related parts for IHSM7832PJ183L
IC REG LDO -15V 1.5A TO220 datasheet.pdf
SENSOR PRESS DIFF 30" H2O 4SIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .125 EXTEND datasheet.pdf
IC MEM FIFO 2048X9 20NS 32-PLCC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
RES 82.5K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 19POS SKT datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
MICRO 51 M 8" YEL JACKP datasheet.pdf
06 MODII HDR DRST UNSHRD STKG datasheet.pdf
FLTR IEC INLET 2 STG .25 LUG 3A datasheet.pdf