Vishay/Dale IHSM7832PJ1R5L
IHSM7832PJ1R5L picture photo
Mfg. Part Number
IHSM7832PJ1R5L
Brief Description
FIXED IND 1.5UH 8.6A 12 MOHM SMD
Datasheet Download
IHSM7832PJ1R5L.pdf
Availability of IHSM7832PJ1R5L
QUANTITY
IHSM7832PJ1R5L Order Process
Ship out your order
Specifications of IHSM7832PJ1R5L
Internal Part NumberEIS-IHSM7832PJ1R5L
Material - CoreFerrite
Inductance1.5µH
Tolerance±15%
Current Rating8.6A
Current - Saturation4.4A
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)12 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.840" L x 0.320" W (21.34mm x 8.13mm)
Height - Seated (Max)0.285" (7.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IHSM7832PJ1R5L
Related LinksIHSM783, IHSM7832PJ1R5L Datasheet, Vishay/Dale Distributor
IHSM7832PJ1R5L Details Description
Related parts for IHSM7832PJ1R5L
IC SUPERVISOR CPU 16K EE 8-DIP datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 44 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
RESONATOR CER 24.00MHZ W/CAP SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 200W datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRANS 4SMD datasheet.pdf
RES SMD 270 OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.4MHZ RRO 8VSSOP datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 3.1A 44.2 MOHM datasheet.pdf