JAE Electronics IL-WX-10SB-VF-BE
IL-WX-10SB-VF-BE picture photo
Mfg. Part Number
IL-WX-10SB-VF-BE
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets
Brief Description
CONN 10POS 0.8MM SMT
Datasheet Download
IL-WX-10SB-VF-BE.pdf
Availability of IL-WX-10SB-VF-BE
QUANTITY
IL-WX-10SB-VF-BE Order Process
Ship out your order
Specifications of IL-WX-10SB-VF-BE
Internal Part NumberEIS-IL-WX-10SB-VF-BE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package695
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets
SeriesIL-WX
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions10
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.031" (0.80mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.049" (1.25mm)
Mounting TypeSurface Mount
TerminationSolder
Fastening Type-
FeaturesBoard Guide, Solder Retention
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IL-WX-10SB-VF-BE
Related LinksIL-WX-10, IL-WX-10SB-VF-BE Datasheet, JAE Electronics Distributor
IL-WX-10SB-VF-BE Details Description
Related parts for IL-WX-10SB-VF-BE
RES SMD 12.7K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
MQS PIN CONTACT SWS datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 20 OLIVE datasheet.pdf
CONVERTER MINIMOD DC/DC 7.5V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
CAP CER 300PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
HEADER datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X5.84MM datasheet.pdf
CAP CER 56PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
DEV KIT FOR USB-5EC datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 50V THRU HOLE datasheet.pdf