JAE Electronics IL-WX-22P-HF-BE
IL-WX-22P-HF-BE picture photo
Mfg. Part Number
IL-WX-22P-HF-BE
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
CONN 22POS 0.8MM SMT
Datasheet Download
IL-WX-22P-HF-BE.pdf
Availability of IL-WX-22P-HF-BE
QUANTITY
IL-WX-22P-HF-BE Order Process
Ship out your order
Specifications of IL-WX-22P-HF-BE
Internal Part NumberEIS-IL-WX-22P-HF-BE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package447
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesIL-WX
PackagingBulk
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions22
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.031" (0.80mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.059" (1.50mm)
Contact Mating Length0.071" (1.80mm)
Mounting TypeSurface Mount, Right Angle
TerminationSolder
Fastening Type-
FeaturesSolder Retention
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IL-WX-22P-HF-BE
Related LinksIL-WX-2, IL-WX-22P-HF-BE Datasheet, JAE Electronics Distributor
IL-WX-22P-HF-BE Details Description
Related parts for IL-WX-22P-HF-BE
RES SMD 1.65KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN PCB 10 PIN .125" TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 270PF 630V NP0 1812 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 5% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
RES 92 OHM 1W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 15A 125V datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M10 NYLON 88MM datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 100TQFP datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 460MA 420 MOHM datasheet.pdf