JAE Electronics IL-WX-24S-VF-B-E1000E
IL-WX-24S-VF-B-E1000E picture photo
Mfg. Part Number
IL-WX-24S-VF-B-E1000E
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets
Brief Description
CONN 24POS 0.8MM SMT
Datasheet Download
IL-WX-24S-VF-B-E1000E.pdf
Availability of IL-WX-24S-VF-B-E1000E
QUANTITY
IL-WX-24S-VF-B-E1000E Order Process
Ship out your order
Specifications of IL-WX-24S-VF-B-E1000E
Internal Part NumberEIS-IL-WX-24S-VF-B-E1000E
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets
SeriesIL-WX
PackagingTape & Reel (TR)
Connector TypeReceptacle
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions24
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.031" (0.80mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.049" (1.25mm)
Mounting TypeSurface Mount
TerminationSolder
Fastening Type-
FeaturesSolder Retention
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IL-WX-24S-VF-B-E1000E
Related LinksIL-WX-24S-, IL-WX-24S-VF-B-E1000E Datasheet, JAE Electronics Distributor
IL-WX-24S-VF-B-E1000E Details Description
Related parts for IL-WX-24S-VF-B-E1000E
RES SMD 29.4OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CABLE BNC/BNC 36" 8218 datasheet.pdf
SENSOR 750PSI 1/4-18NPT 4-20MA datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS PANEL MNT W/SCKT datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 2.4A 92 MOHM TH datasheet.pdf
CAP ALUM 0.22UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
RES 3.01K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
XCEDE RGHT 6PVH 8COL WK datasheet.pdf
IC OSC VCXO 625MHZ 6-CLCC datasheet.pdf