JAE Electronics IL-WX-24SB-VF-A1-BE
IL-WX-24SB-VF-A1-BE picture photo
Mfg. Part Number
IL-WX-24SB-VF-A1-BE
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets
Brief Description
CONN 24POS 0.8MM SMT
Datasheet Download
IL-WX-24SB-VF-A1-BE.pdf
Availability of IL-WX-24SB-VF-A1-BE
QUANTITY
IL-WX-24SB-VF-A1-BE Order Process
Ship out your order
Specifications of IL-WX-24SB-VF-A1-BE
Internal Part NumberEIS-IL-WX-24SB-VF-A1-BE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package391
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets
SeriesIL-WX
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions24
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.031" (0.80mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.049" (1.25mm)
Mounting TypeSurface Mount
TerminationSolder
Fastening Type-
FeaturesBoard Guide, Solder Retention
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness-
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IL-WX-24SB-VF-A1-BE
Related LinksIL-WX-24S, IL-WX-24SB-VF-A1-BE Datasheet, JAE Electronics Distributor
IL-WX-24SB-VF-A1-BE Details Description
Related parts for IL-WX-24SB-VF-A1-BE
Connector Receptacle 64 Position 0.100" (2.54mm) Tin-Lead Through Hole datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 9POS STR 5MM datasheet.pdf
RES SMD 910 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER 4-INPUT 16SOIC datasheet.pdf
CONN SOCKET 22-30AWG TIN CRIMP datasheet.pdf
DURA WRAP 2 1/2" BLACK 25' datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 7POS FLNG PIN BLK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
CAP TANT 82UF 5% 20V AXIAL datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBE 1/2 BK 150' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156" datasheet.pdf