JAE Electronics IL-WX-24SB-VF-BE
IL-WX-24SB-VF-BE picture photo
Mfg. Part Number
IL-WX-24SB-VF-BE
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets
Brief Description
CONN 24POS 0.8MM SMT
Datasheet Download
IL-WX-24SB-VF-BE.pdf
Availability of IL-WX-24SB-VF-BE
QUANTITY
IL-WX-24SB-VF-BE Order Process
Ship out your order
Specifications of IL-WX-24SB-VF-BE
Internal Part NumberEIS-IL-WX-24SB-VF-BE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package582
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets
SeriesIL-WX
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions24
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.031" (0.80mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.049" (1.25mm)
Fastening Type-
FeaturesBoard Guide, Solder Retention
Contact FinishTin
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IL-WX-24SB-VF-BE
Related LinksIL-WX-24, IL-WX-24SB-VF-BE Datasheet, JAE Electronics Distributor
IL-WX-24SB-VF-BE Details Description
Related parts for IL-WX-24SB-VF-BE
IC GATE NAND 2CH 4-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 1500OHM 10% RAD datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 15W datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 6A 24V datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
MAG CYL SEN,PNP,NO,M12 EXT datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 10POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP5T datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
TOOL KIT MACHINED PARTS datasheet.pdf
CAP FILM 150PF 5% 2000VDC RAD datasheet.pdf