JAE Electronics IL-WX-30S-VF-B-E1000E
IL-WX-30S-VF-B-E1000E picture photo
Mfg. Part Number
IL-WX-30S-VF-B-E1000E
Brief Description
CONN 30POS 0.8MM SMT
Datasheet Download
IL-WX-30S-VF-B-E1000E.pdf
Availability of IL-WX-30S-VF-B-E1000E
QUANTITY
IL-WX-30S-VF-B-E1000E Order Process
Ship out your order
Specifications of IL-WX-30S-VF-B-E1000E
Internal Part NumberEIS-IL-WX-30S-VF-B-E1000E
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesIL-WX
PackagingTape & Reel (TR)
Connector TypeReceptacle
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions30
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.031" (0.80mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.049" (1.25mm)
Mounting TypeSurface Mount
TerminationSolder
Fastening Type-
FeaturesSolder Retention
Contact FinishTin
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IL-WX-30S-VF-B-E1000E
Related LinksIL-WX-30S-, IL-WX-30S-VF-B-E1000E Datasheet, JAE Electronics Distributor
IL-WX-30S-VF-B-E1000E Details Description
Related parts for IL-WX-30S-VF-B-E1000E
RES SMD 330K OHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 24 OHM 0804 datasheet.pdf
SENSOR 750PSI 1.2-20 UNF-2A 4.5V datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 26 Position Free Hanging (In-Line); Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
CONN BNC JACK R/A 50 OHM PCB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 500V SNAP datasheet.pdf
IC BEAMFORMER ARRAY 16CH 196BGA datasheet.pdf
CONN PLUG 35POS INLINE SKT datasheet.pdf