JAE Electronics IL-WX-32PB-HF-B-E1000E
IL-WX-32PB-HF-B-E1000E picture photo
Mfg. Part Number
IL-WX-32PB-HF-B-E1000E
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
CONN 32POS 0.8MM SMT
Datasheet Download
IL-WX-32PB-HF-B-E1000E.pdf
Availability of IL-WX-32PB-HF-B-E1000E
QUANTITY
IL-WX-32PB-HF-B-E1000E Order Process
Ship out your order
Specifications of IL-WX-32PB-HF-B-E1000E
Internal Part NumberEIS-IL-WX-32PB-HF-B-E1000E
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesIL-WX
PackagingTape & Reel (TR)
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions32
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.031" (0.80mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.059" (1.50mm)
Contact Mating Length0.071" (1.80mm)
Mounting TypeSurface Mount, Right Angle
TerminationSolder
Fastening Type-
FeaturesBoard Guide, Solder Retention
Contact FinishTin
Contact Finish Thickness-
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IL-WX-32PB-HF-B-E1000E
Related LinksIL-WX-32PB-, IL-WX-32PB-HF-B-E1000E Datasheet, JAE Electronics Distributor
IL-WX-32PB-HF-B-E1000E Details Description
Related parts for IL-WX-32PB-HF-B-E1000E
IC INVERTER SGL HI SPD SOT323-5 datasheet.pdf
IC Z8 GP MCU 8K OTP 20DIP datasheet.pdf
IC LIU DS3/E3/STS-1 144-CSBGA datasheet.pdf
RES SMD 2.4K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IGBT 600V 75A 300W PLUS247 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V 200W datasheet.pdf
CABLE 4COND 22AWG BEIGE 500' datasheet.pdf
CONN IDC 3POS 2.54MM 24AWG GOLD datasheet.pdf
SWITCH SLIDE DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
FFC 0.5 TYPE A 13 CKTS LGT 102 datasheet.pdf
RES SMD 0.51 OHM 2% 1/10W 0603 datasheet.pdf