JAE Electronics IL-WX-36P-VF-B-E1000E
IL-WX-36P-VF-B-E1000E picture photo
Mfg. Part Number
IL-WX-36P-VF-B-E1000E
Brief Description
CONN 36POS 0.8MM SMT
Datasheet Download
IL-WX-36P-VF-B-E1000E.pdf
Availability of IL-WX-36P-VF-B-E1000E
QUANTITY
IL-WX-36P-VF-B-E1000E Order Process
Ship out your order
Specifications of IL-WX-36P-VF-B-E1000E
Internal Part NumberEIS-IL-WX-36P-VF-B-E1000E
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions36
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.031" (0.80mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.059" (1.50mm)
Contact Mating Length0.071" (1.80mm)
Mounting TypeSurface Mount
TerminationSolder
Fastening Type-
FeaturesSolder Retention
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IL-WX-36P-VF-B-E1000E
Related LinksIL-WX-36P-, IL-WX-36P-VF-B-E1000E Datasheet, JAE Electronics Distributor
IL-WX-36P-VF-B-E1000E Details Description
Related parts for IL-WX-36P-VF-B-E1000E
HM2H06P1LF SHROUD(25 POS) LF datasheet.pdf
DIODE MODULE 2KV 1100A POWRBLOK datasheet.pdf
CONN RCPT 1POS FREE HNG W/SCKT datasheet.pdf
RELAY TIMER IMPULSE DPDT DIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
CAP ALUM 6.8UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
RES 24 OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 1.8A 69 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 400W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf