JAE Electronics IL-WX-36SB-VF-BE
IL-WX-36SB-VF-BE picture photo
Mfg. Part Number
IL-WX-36SB-VF-BE
Brief Description
CONN 36POS 0.8MM SMT
Datasheet Download
IL-WX-36SB-VF-BE.pdf
Availability of IL-WX-36SB-VF-BE
QUANTITY
IL-WX-36SB-VF-BE Order Process
Ship out your order
Specifications of IL-WX-36SB-VF-BE
Internal Part NumberEIS-IL-WX-36SB-VF-BE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package424
SeriesIL-WX
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions36
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.031" (0.80mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.049" (1.25mm)
Mounting TypeSurface Mount
TerminationSolder
Fastening Type-
FeaturesBoard Guide, Solder Retention
Contact FinishTin
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IL-WX-36SB-VF-BE
Related LinksIL-WX-36, IL-WX-36SB-VF-BE Datasheet, JAE Electronics Distributor
IL-WX-36SB-VF-BE Details Description
Related parts for IL-WX-36SB-VF-BE
IC AMP DIFF LDIST LP 95MA 8MSOP datasheet.pdf
IC MODULE MICRO 16MHZ 80-QFP datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 2.63V SOT23-6 datasheet.pdf
IC REG CTRLR BST FLYBK VM 14SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS FREE HNG W/SCKT datasheet.pdf
VHDM-L BP 6R 25C SIGNAL W/KEY datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING 1/16 BK 25' datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM L-TAB datasheet.pdf
RES SMD 0.003 OHM 1% 7W 5931 datasheet.pdf