JAE Electronics IL-Z-12P-S125T3-E
IL-Z-12P-S125T3-E picture photo
Mfg. Part Number
IL-Z-12P-S125T3-E
Brief Description
CONN HEADER 1.25MM 12POS TIN
Datasheet Download
IL-Z-12P-S125T3-E.pdf
Availability of IL-Z-12P-S125T3-E
QUANTITY
IL-Z-12P-S125T3-E Order Process
Ship out your order
Specifications of IL-Z-12P-S125T3-E
Internal Part NumberEIS-IL-Z-12P-S125T3-E
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions12
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.049" (1.25mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.108" (2.75mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IL-Z-12P-S125T3-E
Related LinksIL-Z-12P, IL-Z-12P-S125T3-E Datasheet, JAE Electronics Distributor
IL-Z-12P-S125T3-E Details Description
Related parts for IL-Z-12P-S125T3-E
RES SMD 220 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.15A 8VSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
HAND TOOL FOR 41422 10-12 AWG datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 250W datasheet.pdf