Xilinx XCR5064C-10VQ44I
XCR5064C-10VQ44I picture photo
Mfg. Part Number
XCR5064C-10VQ44I
Manufacturer
Product Category
XILINX IC
Brief Description
64 Macrocell CPLD with Enhanced Clocking IC
Datasheet Download
XCR5064C-10VQ44I.pdf
Availability of XCR5064C-10VQ44I
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XCR5064C-10VQ44I Order Process
Ship out your order
Specifications of XCR5064C-10VQ44I
Internal Part NumberEIS-XCR5064C-10VQ44I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XCR5064C-10VQ44I today.
SeriesXCR5064
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for XCR5064C-10VQ44I
Alternative Part (Replacement)EIS-XCR5064C-10VQ44I
Country of OriginUSA
Weight0.001KG
Additional ServicesProgramming, tape packing or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
XILINX Product CategoryIC, FPGA, CPLD, SOC, MCU, DSP, MPU
Related LinksXCR5064C, XCR5064C-10VQ44I Datasheet, Xilinx Distributor
XCR5064C-10VQ44I Details Description
Related parts for XCR5064C-10VQ44I
CAP PUSHBUTTON ROUND BLUE datasheet.pdf
TRANS PNP 60V 0.5A TO-92 datasheet.pdf
Connector Receptacle 10 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
RES SMD 91K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 WW datasheet.pdf
DIP CODED ROTARY SWITCH datasheet.pdf
CONN PLUG 19 POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 15MA 1.1 OHM SMD datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Controller PWM Dimming 75mA Backlight, Signage 40-QFN (6x6) datasheet.pdf
RES SMD 6.65K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
LED EASYWHT WARM WHT 3000K 2SMD datasheet.pdf
RES 4.3K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf