Vishay/Dale ILAS1206ER121V
ILAS1206ER121V picture photo
Mfg. Part Number
ILAS1206ER121V
Manufacturer
Product Category
Ferrite Beads and Chips
Brief Description
FERRITE BEAD 120 OHM 1206
Datasheet Download
ILAS1206ER121V.pdf
Availability of ILAS1206ER121V
QUANTITY
ILAS1206ER121V Order Process
Ship out your order
Specifications of ILAS1206ER121V
Internal Part NumberEIS-ILAS1206ER121V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Filters
FamilyFerrite Beads and Chips
SeriesILAS-1206
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency120 Ohm @ 100MHz
Current Rating150mA
DC Resistance (DCR)200 mOhm Max
Filter TypeDifferential Mode - 4 Line Array
Package / Case1206 (3216 Metric), Array, 8 PC Pad
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.039" (1.00mm)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ILAS1206ER121V
Related LinksILAS120, ILAS1206ER121V Datasheet, Vishay/Dale Distributor
ILAS1206ER121V Details Description
Related parts for ILAS1206ER121V
CAP ALUM 2.2UF 20% 160V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 19.6K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 150V 26A PPAK SO-8 datasheet.pdf
SENSOR CURRENT XFMR 50A AC datasheet.pdf
RES 10K OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
RES 30K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HOUSING 1POS WATERPROOF datasheet.pdf
TOOL KIT datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.6V 2W DO204AL datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 1A AXIAL datasheet.pdf