Vishay/Dale ILAS1206ER601V
ILAS1206ER601V picture photo
Mfg. Part Number
ILAS1206ER601V
Manufacturer
Product Category
Ferrite Beads and Chips
Brief Description
FERRITE BEAD 600 OHM 1206
Datasheet Download
ILAS1206ER601V.pdf
Availability of ILAS1206ER601V
QUANTITY
ILAS1206ER601V Order Process
Ship out your order
Specifications of ILAS1206ER601V
Internal Part NumberEIS-ILAS1206ER601V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Filters
FamilyFerrite Beads and Chips
SeriesILAS-1206
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency600 Ohm @ 100MHz
Current Rating100mA
DC Resistance (DCR)600 mOhm Max
Filter TypeDifferential Mode - 4 Line Array
Package / Case1206 (3216 Metric), Array, 8 PC Pad
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.039" (1.00mm)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ILAS1206ER601V
Related LinksILAS120, ILAS1206ER601V Datasheet, Vishay/Dale Distributor
ILAS1206ER601V Details Description
Related parts for ILAS1206ER601V
RES 220 OHM 35W 5% TO220 datasheet.pdf
IC VOICE REC/PLAY 6MIN 28-TSOP datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG DUAL 48TVSOP datasheet.pdf
Crystal 9.8438MHz 20ppm 12pF 40 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
IC FPGA 426 I/O 780FBGA datasheet.pdf
INDUSTRIAL JOYSTICK datasheet.pdf
OPTOISO 5KV TRANS W/BASE 6SMD datasheet.pdf
CONN COUPLER RCPT SC-SC DUPLEX datasheet.pdf
APXTENDER 5.5DBI 2.4GHZ RP TNC datasheet.pdf