Vishay/Dale ILB1206ER102V
ILB1206ER102V picture photo
Mfg. Part Number
ILB1206ER102V
Manufacturer
Product Category
Ferrite Beads and Chips
Brief Description
FERRITE BEAD 1000 OHM 1206
Datasheet Download
ILB1206ER102V.pdf
Availability of ILB1206ER102V
QUANTITY
ILB1206ER102V Order Process
Ship out your order
Specifications of ILB1206ER102V
Internal Part NumberEIS-ILB1206ER102V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package3,000
Category Filters
FamilyFerrite Beads and Chips
SeriesILB-1206
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency1 kOhm @ 100MHz
Current Rating200mA
DC Resistance (DCR)400 mOhm Max
Filter TypeDifferential Mode - Single
Package / Case1206 (3216 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.051" (1.30mm)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ILB1206ER102V
Related LinksILB120, ILB1206ER102V Datasheet, Vishay/Dale Distributor
ILB1206ER102V Details Description
Related parts for ILB1206ER102V
IC DAC QUAD +5V 8BIT R/R 16-QSOP datasheet.pdf
CAP THIN FILM 4.1PF 10V 0201 datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
CONN RCPT 6 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 12V datasheet.pdf
RES 10.4K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 8PF 440VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf
Connector Socket 29 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
XCEDE LEFT 6PVH 8COL WK datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM R-TAB T766 datasheet.pdf
AB 6C 4#16, 2#12 SKT PLUG datasheet.pdf
CAP 150 UF 20% 25 V datasheet.pdf