Vishay/Dale ILBB0402ER121V
ILBB0402ER121V picture photo
Mfg. Part Number
ILBB0402ER121V
Brief Description
FERRITE BEAD 120 OHM 0402
Datasheet Download
ILBB0402ER121V.pdf
Availability of ILBB0402ER121V
QUANTITY
ILBB0402ER121V Order Process
Ship out your order
Specifications of ILBB0402ER121V
Internal Part NumberEIS-ILBB0402ER121V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package10,000
Category Filters
FamilyFerrite Beads and Chips
SeriesILBB-0402
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency120 Ohm @ 100MHz
Current Rating300mA
DC Resistance (DCR)450 mOhm Max
Filter TypeDifferential Mode - Single
Package / Case0402 (1005 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.024" (0.60mm)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ILBB0402ER121V
Related LinksILBB040, ILBB0402ER121V Datasheet, Vishay/Dale Distributor
ILBB0402ER121V Details Description
Related parts for ILBB0402ER121V
SW ROTARY 4P 3POS PC MNT 125V datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 100V Z5U RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN HEADER 9POS VERT .156 GOLD datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
FILTER POWER LINE EMI 1A WIRE datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 2% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 100K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC GPIO EXPANDER 16TSSOP datasheet.pdf
IC FPGA 69 I/O 84CQFP datasheet.pdf
FIXED IND 12NH 1A 80 MOHM SMD datasheet.pdf