Vishay/Dale ILBB0402ER121V
ILBB0402ER121V picture photo
Mfg. Part Number
ILBB0402ER121V
Manufacturer
Product Category
Ferrite Beads and Chips
Brief Description
FERRITE BEAD 120 OHM 0402
Datasheet Download
ILBB0402ER121V.pdf
Availability of ILBB0402ER121V
QUANTITY
ILBB0402ER121V Order Process
Ship out your order
Specifications of ILBB0402ER121V
Internal Part NumberEIS-ILBB0402ER121V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package10,000
Category Filters
FamilyFerrite Beads and Chips
SeriesILBB-0402
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency120 Ohm @ 100MHz
Current Rating300mA
DC Resistance (DCR)450 mOhm Max
Filter TypeDifferential Mode - Single
Package / Case0402 (1005 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.024" (0.60mm)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ILBB0402ER121V
Related LinksILBB040, ILBB0402ER121V Datasheet, Vishay/Dale Distributor
ILBB0402ER121V Details Description
Related parts for ILBB0402ER121V
FLEX CABLE - AFK12A/AE12/AFH12T datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RES 6.8K OHM 1W 5% CARBON FILM datasheet.pdf
BLADE HEX 1/8" 6.89" datasheet.pdf
AC/DC ADAPTER 12V 4W datasheet.pdf
TVS DIODE 17.1VWM 27.7VC AXIAL datasheet.pdf
RES 41.7K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.49 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER 4PDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CIR BRKR 800MA 250VAC 80VDC datasheet.pdf