Vishay/Dale ILBB0402ER300V
ILBB0402ER300V picture photo
Mfg. Part Number
ILBB0402ER300V
Manufacturer
Product Category
Ferrite Beads and Chips
Brief Description
FERRITE BEAD 30 OHM 0402
Datasheet Download
ILBB0402ER300V.pdf
Availability of ILBB0402ER300V
QUANTITY
ILBB0402ER300V Order Process
Ship out your order
Specifications of ILBB0402ER300V
Internal Part NumberEIS-ILBB0402ER300V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package10,000
Category Filters
FamilyFerrite Beads and Chips
SeriesILBB-0402
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency30 Ohm @ 100MHz
Current Rating300mA
DC Resistance (DCR)200 mOhm Max
Filter TypeDifferential Mode - Single
Package / Case0402 (1005 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.024" (0.60mm)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ILBB0402ER300V
Related LinksILBB040, ILBB0402ER300V Datasheet, Vishay/Dale Distributor
ILBB0402ER300V Details Description
Related parts for ILBB0402ER300V
CAP CER 9PF 25V C0H 0201 datasheet.pdf
IC REG LDO 2V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 512KB FLASH 128LQFP datasheet.pdf
4 ROW R/A RECEPTACLE SOLDER datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 5.24A 19 MOHM datasheet.pdf
FIXED IND 1.2UH 150MA 2.38 OHM datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES CHAS MNT 3.3 OHM 5% 100W datasheet.pdf