Vishay/Dale ILBB0805ER152V
ILBB0805ER152V picture photo
Mfg. Part Number
ILBB0805ER152V
Brief Description
FERRITE BEAD 1500 OHM 0805
Datasheet Download
ILBB0805ER152V.pdf
Availability of ILBB0805ER152V
QUANTITY
ILBB0805ER152V Order Process
Ship out your order
Specifications of ILBB0805ER152V
Internal Part NumberEIS-ILBB0805ER152V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
Category Filters
FamilyFerrite Beads and Chips
SeriesILBB-0805
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency1.5 kOhm @ 100MHz
Current Rating100mA
DC Resistance (DCR)400 mOhm Max
Filter TypeDifferential Mode - Single
Package / Case0805 (2012 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.043" (1.10mm)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ILBB0805ER152V
Related LinksILBB080, ILBB0805ER152V Datasheet, Vishay/Dale Distributor
ILBB0805ER152V Details Description
Related parts for ILBB0805ER152V
IC OPAMP PGA 11MHZ RRO TSOT23-8 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
Crystal 36.0000MHz 30ppm 18pF 60 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
TAPE DBL COAT URETHANE 6"X5YD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
CONN RCPT 180POS DL VERT .635MM datasheet.pdf
RES 23.2 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 21POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf