Vishay/Dale ILHB1206ER750V
ILHB1206ER750V picture photo
Mfg. Part Number
ILHB1206ER750V
Manufacturer
Product Category
Ferrite Beads and Chips
Brief Description
FERRITE BEAD 75 OHM 1206
Datasheet Download
ILHB1206ER750V.pdf
Availability of ILHB1206ER750V
QUANTITY
ILHB1206ER750V Order Process
Ship out your order
Specifications of ILHB1206ER750V
Internal Part NumberEIS-ILHB1206ER750V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package3,000
Category Filters
FamilyFerrite Beads and Chips
SeriesILHB
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency75 Ohm @ 100MHz
Current Rating3A
DC Resistance (DCR)30 mOhm Max
Filter TypeDifferential Mode - Single
Package / Case1206 (3216 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.051" (1.30mm)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ILHB1206ER750V
Related LinksILHB120, ILHB1206ER750V Datasheet, Vishay/Dale Distributor
ILHB1206ER750V Details Description
Related parts for ILHB1206ER750V
IC OPAMP GP 11MHZ RRO 14DIP datasheet.pdf
CONN HEADER 3POS 2MM VERT TIN datasheet.pdf
RES SMD 102 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC BUS TRANSCEIVER 8BIT 20SSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 150W datasheet.pdf
SENSOR PRESS 250PSIS 9/16-18 5V datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 20% 20V AXIAL datasheet.pdf
DUST CAP FOR DIN ADAPTERS datasheet.pdf
CONN HEADER 60POS .100 L.143 datasheet.pdf