Omron Automation & Safety MS4800A-40-0360-10X-10R-RM2A
MS4800A-40-0360-10X-10R-RM2A picture photo
Mfg. Part Number
MS4800A-40-0360-10X-10R-RM2A
Manufacturer
Product Category
Optical Sensors - Photoelectric, Industrial
Brief Description
SAFETY LIGHT CURTAIN
Datasheet Download
MS4800A-40-0360-10X-10R-RM2A.pdf
Availability of MS4800A-40-0360-10X-10R-RM2A
QUANTITY
MS4800A-40-0360-10X-10R-RM2A Order Process
Ship out your order
Specifications of MS4800A-40-0360-10X-10R-RM2A
Internal Part NumberEIS-MS4800A-40-0360-10X-10R-RM2A
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Sensors, Transducers
FamilyOptical Sensors - Photoelectric, Industrial
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS4800A-40-0360-10X-10R-RM2A
MS4800A-40-0360-10X-10R-RM2A Details Description
Related parts for MS4800A-40-0360-10X-10R-RM2A
IC EEPROM 2KBIT 2MHZ SOT23-6 datasheet.pdf
RES SMD 51 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
SWITCH SLIDE DP3T 300MA 125V datasheet.pdf
RES SMD 2.15K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC QUAD PHONE RELAY DRVR 14-SOIC datasheet.pdf
SENSOR 1500PSI M12-1.0 6G 4-20MA datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 18-72VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
SENSOR DISTRIBUTOR datasheet.pdf
RES SMD 4.99K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
CABLE 10POS datasheet.pdf