Sensata Technologies/Airpax IMGHF66-1-42-25.0-01
IMGHF66-1-42-25.0-01 picture photo
Mfg. Part Number
IMGHF66-1-42-25.0-01
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 25A
Datasheet Download
IMGHF66-1-42-25.0-01.pdf
Availability of IMGHF66-1-42-25.0-01
QUANTITY
IMGHF66-1-42-25.0-01 Order Process
Ship out your order
Specifications of IMGHF66-1-42-25.0-01
Internal Part NumberEIS-IMGHF66-1-42-25.0-01
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating25A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles2
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IMGHF66-1-42-25.0-01
Related LinksIMGHF66-1-, IMGHF66-1-42-25.0-01 Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IMGHF66-1-42-25.0-01 Details Description
Related parts for IMGHF66-1-42-25.0-01
CONN EDGECARD 72POS .100 EXTEND datasheet.pdf
SWITCH SLOTTED OPT W/WIRE LEADS datasheet.pdf
IC REG BUCK SYNC ADJ 6A 20VQFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
RES 93.1K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 47 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 128POS PIN datasheet.pdf