Sensata Technologies/Airpax IMLHK11-1REG4-33335-1-V
IMLHK11-1REG4-33335-1-V picture photo
Mfg. Part Number
IMLHK11-1REG4-33335-1-V
Brief Description
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER
Datasheet Download
IMLHK11-1REG4-33335-1-V.pdf
Availability of IMLHK11-1REG4-33335-1-V
QUANTITY
IMLHK11-1REG4-33335-1-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IMLHK11-1REG4-33335-1-V
Internal Part NumberEIS-IMLHK11-1REG4-33335-1-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating-
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles2
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IMLHK11-1REG4-33335-1-V
Related LinksIMLHK11-1RE, IMLHK11-1REG4-33335-1-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IMLHK11-1REG4-33335-1-V Details Description
Related parts for IMLHK11-1REG4-33335-1-V
IC REG LDO 3.1V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV PUSH PULL 8SO datasheet.pdf
FUSE GLASS 2A 250VAC 2AG datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS INLINE W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CIR BRKR 10A 12VDC AUTO RESET datasheet.pdf
HEAVY DUTY PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
FIXED IND 27UH 575MA 890 MOHM datasheet.pdf
CAP FILM 100NF 20% 253VAC AXIAL datasheet.pdf