Sensata Technologies/Airpax IMLHK111-1-62F-15.0-01-V
IMLHK111-1-62F-15.0-01-V picture photo
Mfg. Part Number
IMLHK111-1-62F-15.0-01-V
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 15A
Datasheet Download
IMLHK111-1-62F-15.0-01-V.pdf
Availability of IMLHK111-1-62F-15.0-01-V
QUANTITY
IMLHK111-1-62F-15.0-01-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IMLHK111-1-62F-15.0-01-V
Internal Part NumberEIS-IMLHK111-1-62F-15.0-01-V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
SeriesIML
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating15A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles3
Actuator TypeLever
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IMLHK111-1-62F-15.0-01-V
IMLHK111-1-62F-15.0-01-V Details Description
Related parts for IMLHK111-1-62F-15.0-01-V
RES SMD 37.4K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 61.9 OHM 0.1% 0.4W 1206 datasheet.pdf
RES 93.1K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 61POS PIN datasheet.pdf
1.25MM JMPR LGT 178 TYPE D 6POS datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 75W datasheet.pdf
RES 1.94098K OHM 0.6W 0.1% RAD datasheet.pdf
IC OSC VCXO 496MHZ 6-CLCC datasheet.pdf