Sensata Technologies/Airpax IMLHK111-1REC5-35228-10-V
IMLHK111-1REC5-35228-10-V picture photo
Mfg. Part Number
IMLHK111-1REC5-35228-10-V
Brief Description
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER
Datasheet Download
IMLHK111-1REC5-35228-10-V.pdf
Availability of IMLHK111-1REC5-35228-10-V
QUANTITY
IMLHK111-1REC5-35228-10-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IMLHK111-1REC5-35228-10-V
Internal Part NumberEIS-IMLHK111-1REC5-35228-10-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating-
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles3
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IMLHK111-1REC5-35228-10-V
IMLHK111-1REC5-35228-10-V Details Description
Related parts for IMLHK111-1REC5-35228-10-V
IC REG CTRLR ISO PWM CM 20-SSOP datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 5.0MM 10POS PCB datasheet.pdf
FUSE GLASS 1A 32VAC/VDC 3AB 3AG datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
RES 41.2K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 909 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
HNDLMP 13W230V50HZ 50'16-3CD W/S datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS WALL MNT PIN datasheet.pdf