Panasonic Electronic Components ERJ-PA3D6190V
ERJ-PA3D6190V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-PA3D6190V
Brief Description
RES SMD 619 OHM 0.5% 1/4W 0603
Datasheet Download
ERJ-PA3D6190V.pdf
Availability of ERJ-PA3D6190V
QUANTITY
ERJ-PA3D6190V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-PA3D6190V
Internal Part NumberEIS-ERJ-PA3D6190V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)619
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.018" (0.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-PA3D6190V
Related LinksERJ-PA, ERJ-PA3D6190V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-PA3D6190V Details Description
Related parts for ERJ-PA3D6190V
CARD EDGE CONN 20POS W/O FLANGE datasheet.pdf
IC REG LDO 3.8V 50MA 8MSOP datasheet.pdf