Sensata Technologies/Airpax IMLK11-1-62-10.0-01
IMLK11-1-62-10.0-01 picture photo
Mfg. Part Number
IMLK11-1-62-10.0-01
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 10A
Datasheet Download
IMLK11-1-62-10.0-01.pdf
Availability of IMLK11-1-62-10.0-01
QUANTITY
IMLK11-1-62-10.0-01 Order Process
Ship out your order
Specifications of IMLK11-1-62-10.0-01
Internal Part NumberEIS-IMLK11-1-62-10.0-01
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
SeriesIML
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating10A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles2
Actuator TypeLever
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IMLK11-1-62-10.0-01
Related LinksIMLK11-1-, IMLK11-1-62-10.0-01 Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IMLK11-1-62-10.0-01 Details Description
Related parts for IMLK11-1-62-10.0-01
IDC CABLE - MKS20K/MC20G/MPR20K datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK 5MM HORZ 2POS datasheet.pdf
IC MUX 5BIT 2:1 5V ECL 28-PLCC datasheet.pdf
IC DETECT/REG 400MA 3.0V SOT23-5 datasheet.pdf
CONN COUPLER RCPT LC-LC DUPLEX datasheet.pdf
RES SMD 8.25KOHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 6.19M OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 15 OHM 16SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 300W datasheet.pdf
RES 634K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGE .100 26POS HL LOW P datasheet.pdf