Artesyn Embedded Technologies IMP1-3W0-2W0-1L0-30-A
IMP1-3W0-2W0-1L0-30-A picture photo
Mfg. Part Number
IMP1-3W0-2W0-1L0-30-A
Manufacturer
Product Category
AC DC Converters
Brief Description
IMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY
Datasheet Download
IMP1-3W0-2W0-1L0-30-A.pdf
Availability of IMP1-3W0-2W0-1L0-30-A
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
IMP1-3W0-2W0-1L0-30-A Order Process
Ship out your order
Specifications of IMP1-3W0-2W0-1L0-30-A
Internal Part NumberEIS-IMP1-3W0-2W0-1L0-30-A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesiMP Modular-Configurable AC-DC Power Supply
Design ResourcesIMP1 Operating/Install Instr
IMP User Manual/Tech Ref
Featured ProductConfigurable Power Supplies
Configurable Power Supplies – Artesyn
Standard Package1
Category Power Supplies - External/Internal (Off-Board)
FamilyAC DC Converters
SeriesiMP®
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IMP1-3W0-2W0-1L0-30-A
Related LinksIMP1-3W0-2, IMP1-3W0-2W0-1L0-30-A Datasheet, Artesyn Embedded Technologies Distributor
IMP1-3W0-2W0-1L0-30-A Details Description
Related parts for IMP1-3W0-2W0-1L0-30-A
CAP CER 1PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 55V 64A D2PAK datasheet.pdf
IC DUAL RETRIG MULTIVIB 16TSSOP datasheet.pdf
SW SUBMINI SPST-NO .1A HNGE LVR datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES ZERO OHM 16SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 3A DO214AB datasheet.pdf
HD VT TH datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP CER 1.1PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf