Sensata Technologies/Airpax IPA-66-1-62-10.0-A-01-T
IPA-66-1-62-10.0-A-01-T picture photo
Mfg. Part Number
IPA-66-1-62-10.0-A-01-T
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 10A
Datasheet Download
IPA-66-1-62-10.0-A-01-T.pdf
Availability of IPA-66-1-62-10.0-A-01-T
QUANTITY
IPA-66-1-62-10.0-A-01-T Order Process
Ship out your order
Specifications of IPA-66-1-62-10.0-A-01-T
Internal Part NumberEIS-IPA-66-1-62-10.0-A-01-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
SeriesIPA
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating10A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles2
Actuator TypeLever
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IPA-66-1-62-10.0-A-01-T
Related LinksIPA-66-1-62, IPA-66-1-62-10.0-A-01-T Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IPA-66-1-62-10.0-A-01-T Details Description
Related parts for IPA-66-1-62-10.0-A-01-T
RES SMD 820 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 6.5NS 100TQFP datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 52POS DUAL PCB datasheet.pdf