Sensata Technologies/Airpax IPAH-11-1-61F-15.0-01
IPAH-11-1-61F-15.0-01 picture photo
Mfg. Part Number
IPAH-11-1-61F-15.0-01
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 15A
Datasheet Download
IPAH-11-1-61F-15.0-01.pdf
Availability of IPAH-11-1-61F-15.0-01
QUANTITY
IPAH-11-1-61F-15.0-01 Order Process
Ship out your order
Specifications of IPAH-11-1-61F-15.0-01
Internal Part NumberEIS-IPAH-11-1-61F-15.0-01
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
SeriesIPA
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating15A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles2
Actuator TypeLever
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IPAH-11-1-61F-15.0-01
Related LinksIPAH-11-1-, IPAH-11-1-61F-15.0-01 Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IPAH-11-1-61F-15.0-01 Details Description
Related parts for IPAH-11-1-61F-15.0-01
IC EEPROM 64KBIT 400KHZ 8DIP datasheet.pdf
RACK STEEL 23.6X23X70.3 BE/GY datasheet.pdf
DISCR SMD FOR MELEXIS TH711XX datasheet.pdf
BLOCK SPRING MOUNT FOR M8 PROX datasheet.pdf
RES 220K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 40.2K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 480MA 350 MOHM datasheet.pdf
METRAL HDR 2MX4R datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole Solder datasheet.pdf