Sensata Technologies/Airpax IPAH-66-1-62-30.0-A-01
IPAH-66-1-62-30.0-A-01 picture photo
Mfg. Part Number
IPAH-66-1-62-30.0-A-01
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 30A
Datasheet Download
IPAH-66-1-62-30.0-A-01.pdf
Availability of IPAH-66-1-62-30.0-A-01
QUANTITY
IPAH-66-1-62-30.0-A-01 Order Process
Ship out your order
Specifications of IPAH-66-1-62-30.0-A-01
Internal Part NumberEIS-IPAH-66-1-62-30.0-A-01
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
SeriesIPA
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating30A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles2
Actuator TypeLever
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IPAH-66-1-62-30.0-A-01
Related LinksIPAH-66-1-6, IPAH-66-1-62-30.0-A-01 Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IPAH-66-1-62-30.0-A-01 Details Description
Related parts for IPAH-66-1-62-30.0-A-01
IDC CABLE-AKC30G/ AE34G / AKC30G datasheet.pdf
CARDEDGE LO PRO 36POS .156 GRN datasheet.pdf
RES ARRAY 5 RES 220K OHM 6SIP datasheet.pdf
CONN HEADER 22POS R/A DL M-UMNL datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 10POS VERT 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 29POS 1MM 5" datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK STR datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR DRV8846 datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
CAP FILM 7UF 5% 900VDC RADIAL5 datasheet.pdf