Sensata Technologies/Airpax IPAH-666-1-61-20.0-A-01-T
IPAH-666-1-61-20.0-A-01-T picture photo
Mfg. Part Number
IPAH-666-1-61-20.0-A-01-T
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 20A
Datasheet Download
IPAH-666-1-61-20.0-A-01-T.pdf
Availability of IPAH-666-1-61-20.0-A-01-T
QUANTITY
IPAH-666-1-61-20.0-A-01-T Order Process
Ship out your order
Specifications of IPAH-666-1-61-20.0-A-01-T
Internal Part NumberEIS-IPAH-666-1-61-20.0-A-01-T
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating20A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles3
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IPAH-666-1-61-20.0-A-01-T
IPAH-666-1-61-20.0-A-01-T Details Description
Related parts for IPAH-666-1-61-20.0-A-01-T
CONN TERM BLOCK RAIL MNT KRG BRN datasheet.pdf
IC OFFLINE SWIT OVP OTP HV 8SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 29.4 OHM 1% 1.5W 2512 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
KK 100 HDR ASSY FLK KINK 5POS datasheet.pdf
1MM JMPR LGT 254 TYPE A 24POS datasheet.pdf
VINYL INSL BRZED SEAM RING TONGU datasheet.pdf
CONN HOUSING datasheet.pdf
CAP CER 4.7PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
OSC MEMS 50.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf