BUD Industries, Inc. IPG-222135-G
IPG-222135-G picture photo
Mfg. Part Number
IPG-222135-G
Manufacturer
Product Category
Box Accessories
Brief Description
GRY CABLE GLAND .24-.47"
Datasheet Download
IPG-222135-G.pdf
Availability of IPG-222135-G
QUANTITY
IPG-222135-G Order Process
Ship out your order
Specifications of IPG-222135-G
Internal Part NumberEIS-IPG-222135-G
Lead Free Status / RoHS StatusNot applicable / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductIPG Series IP66 Nylon Cable Glands
Standard Package1
Category Boxes, Enclosures, Racks
FamilyBox Accessories
SeriesIPG
Accessory TypeCable Gland
For Use With/Related ProductsBud Enclosures
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IPG-222135-G
Related LinksIPG-22, IPG-222135-G Datasheet, BUD Industries, Inc. Distributor
IPG-222135-G Details Description
Related parts for IPG-222135-G
IC EEPROM 2KBIT 2MHZ 8TSSOP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 7KB ROM 28SDIP datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU SOT23-5 datasheet.pdf
CONN HEADER R/A SGL 26POS GOLD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 100POS JAMNUT PINS datasheet.pdf
RES SMD 210 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CBL RIBN 37COND 0.050 GRAY 275' datasheet.pdf
RES CHAS MNT 2.21 OHM 1% 10W datasheet.pdf
RES 222 OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE SKT RA datasheet.pdf