TE Connectivity Raychem Cable Protection IR-550-300-MARKIII-CE
IR-550-300-MARKIII-CE picture photo
Mfg. Part Number
IR-550-300-MARKIII-CE
Manufacturer
Product Category
Heat Guns, Torches, Accessories
Brief Description
IR-550-300-MARKIII-CE
Datasheet Download
IR-550-300-MARKIII-CE.pdf
Availability of IR-550-300-MARKIII-CE
QUANTITY
IR-550-300-MARKIII-CE Order Process
Ship out your order
Specifications of IR-550-300-MARKIII-CE
Internal Part NumberEIS-IR-550-300-MARKIII-CE
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Tools
FamilyHeat Guns, Torches, Accessories
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IR-550-300-MARKIII-CE
IR-550-300-MARKIII-CE Details Description
Related parts for IR-550-300-MARKIII-CE
CONN SMB JACK STR 50 OHM PCB datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST-NC 10A 110V datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST-NO 10A 110V datasheet.pdf
IC DSP CODEC 24BIT 48LQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf
RES 383 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 549K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf
DIODE ZENER 30V 200MW SOD323 datasheet.pdf
R/A HDR POWERBLADE datasheet.pdf
CRYSTAL 27.000 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf