International Rectifier (Infineon Technologies Americas Corp.) IRAMT15TP60A
IRAMT15TP60A picture photo
Mfg. Part Number
IRAMT15TP60A
Manufacturer
Product Category
Power Drivers - Modules
Brief Description
IC MOD PWR HYBRID 600V 15A MOTOR
Datasheet Download
IRAMT15TP60A.pdf
Availability of IRAMT15TP60A
QUANTITY
IRAMT15TP60A Order Process
Ship out your order
Specifications of IRAMT15TP60A
Internal Part NumberEIS-IRAMT15TP60A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package80
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyPower Drivers - Modules
Series-
Type-
Configuration-
Current-
Voltage-
Voltage - Isolation-
Package / CaseModule
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IRAMT15TP60A
IRAMT15TP60A Details Description
Related parts for IRAMT15TP60A
RES SMD 113K OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 14SOIC datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 6.3V 10% 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 200W datasheet.pdf
MCU 8BIT 8KB FLASH 32-SDIP datasheet.pdf
KK 100 HDR ASSY RA BKWY 10POS datasheet.pdf
RESISTOR POWER ADJ 7K OHM 75W datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole Press-Fit datasheet.pdf